Jadę do Ciebie. Podróże (z) miłości

(1 opinia klienta)

42,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 42,00 .

 37,80 

Informacje o książce:

 • Tekst: Rebecka Sharpe Shelberg
 • Ilustracje: Andrea Edmonds
 • Tłumaczenie: Tomasz Zymer
 • ISBN: 978-83-67823-01-2
 • Cena detaliczna: 42 zł
 • Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 42 zł
 • Typ oprawy: twarda
 • Wymiary (szerokość x wysokość): 245 x 237 [mm]
 • Liczba stron: 32

Kategoria wiekowa: 5+

 

 

 

Wybrawszy się z mamą w odwiedziny do ukochanej osoby, dziecko pyta współpasażerek i współpasażerów: „Kogo jedziesz odwiedzić?”. Kolejne rozmowy uzmysławiają bohaterowi, że każda i każdy ma w swoim życiu kogoś, kogo kocha bardzo mocno: córkę, syna, żonę, dziadka. To przeżycie pozwala mu odkrywać najbardziej uniwersalne z ludzkich doświadczeń: moc miłości przejawiającą się w rozmaitych formach i w różnych relacjach z bliskimi.

Jadę do Ciebie. Podróże (z) miłości to również książka o umiejętności rozmawiania i poczuciu wspólnoty. Pod okiem mamy dziecko wyciąga rękę i łączy się z otaczającymi je ludźmi; nie boi się obcych – ludzi, którzy mogą „wyglądać niemiło”, oraz ludzi, którzy różnią się od chłopca. Jadę do Ciebie zachęca do szukania podobieństw, akceptacji inności. Skłania do refleksji, że nie powinniśmy skupiać się na różnicach, lecz podobieństwach.

Autorka

Rebecka Sharpe Shelberg jest bibliotekarką oraz autorką publikacji dla dzieci. Chociaż ma obsesję na punkcie wszelkiego rodzaju książek, szczególnie kocha utwory z obrazkami. Z radością spędziłaby cały dzień i wydała roczną pensję w dobrej księgarni.

Ilustratorka

Andrea Edmonds jest artystką i ilustratorką. Tworzyła ilustracje do książek dla dzieci, kartek z życzeniami. Malowała obrazy na zamówienie. Zdarzało jej się również tworzyć animacje. Uwielbia wymyślać historie, kreować postacie. W szale twórczym zjada tony ciemnej czekolady i wypija niezliczone filiżanki herbaty.

1 opinia dla Jadę do Ciebie. Podróże (z) miłości

 1. Mama, żona – KOBIETA

  Pewien chłopiec wraz ze swoją mamą wybiera się w długą podróż, aby kogoś odwiedzić. Jak to często bywa w drodze (o ile nie podróżujemy własnym samochodem), spotyka wielu różnych ludzi. Chłopiec należy do dzieci ciekawych, dlatego swoim współpasażerom zadaje pytanie „Kogo jedziesz odwiedzić”. Niezależnie na kogo trafia, uzyskuje odpowiedź, a także opowieść o osobie, która ma zostać odwiedzona. Kogo spotka po drodze? Jakie wnioski wyciągnie z opowieści współpasażerów?

  Ta książka to opowieść o poznawaniu różnych ludzi, odkrywaniu różnych miłości. Przecież kochamy w życiu wiele osób i każdą z nich na inny sposób. Miłość do mamy nie będzie tą samą co do ukochanego, czy własnego dziecka. Książka będzie dobrym początkiem rozmowy właśnie o miłości i różnych jej odmianach.

  Jest to jedna z tych książek, w których nie znajdziemy dużo tekstu. Jest to spora zaleta zarówno dla młodszych dzieci, jak i tych, które zaczynają samodzielne czytanie. Tekst jest prosty, zrozumiały, co zdecydowanie zachęca zarówno do słuchania, jak i samodzielnego czytania.

  Książka jest kolorowa, z dużymi ilustracja. Moim zdaniem prezentuje się ładnie.

  Okładka w książce jest twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży dłuższy czas.

  „Jadę do Ciebie. Podróże (z) miłości” to moim zdaniem ciekawa propozycja dla dzieci. Ze swojej strony polecam.

  Recenzja pojawiła się również na moim blogu – Mama, żona – KOBIETA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *