Jadę do Ciebie. Podróże (z) miłości

Wybrawszy się z mamą w odwiedziny do ukochanej osoby, dziecko pyta współpasażerek i współpasażerów: „Kogo jedziesz odwiedzić?”. Kolejne rozmowy uzmysławiają mu, że każda i każdy ma w swoim życiu kogoś, kogo kocha bardzo mocno: córkę, syna, żonę, dziadka. To przeżycie pozwala mu odkrywać najbardziej uniwersalne z ludzkich doświadczeń: moc miłości przejawiającą się w rozmaitych formach i w różnych relacjach z bliskimi.

42,00 

Category:

Informacje o książce:

  • Tekst: Rebecka Sharpe Shelberg
  • Ilustracje: Andrea Edmonds
  • Tłumaczenie: Tomasz Zymer
  • ISBN: 978-83-67823-01-2
  • Cena detaliczna: 42 zł
  • Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 42 zł
  • Typ oprawy: twarda
  • Wymiary (szerokość x wysokość): 245 x 237 [mm]
  • Liczba stron: 32

Kategoria wiekowa: 3+

 

 

 

Wybrawszy się z mamą w odwiedziny do ukochanej osoby, dziecko pyta współpasażerek i współpasażerów: „Kogo jedziesz odwiedzić?”. Kolejne rozmowy uzmysławiają bohaterowi, że każda i każdy ma w swoim życiu kogoś, kogo kocha bardzo mocno: córkę, syna, żonę, dziadka. To przeżycie pozwala mu odkrywać najbardziej uniwersalne z ludzkich doświadczeń: moc miłości przejawiającą się w rozmaitych formach i w różnych relacjach z bliskimi.

Jadę do Ciebie. Podróże (z) miłości to również książka o umiejętności rozmawiania i poczuciu wspólnoty. Pod okiem mamy dziecko wyciąga rękę i łączy się z otaczającymi je ludźmi; nie boi się obcych – ludzi, którzy mogą „wyglądać niemiło”, oraz ludzi, którzy różnią się od chłopca. Jadę do Ciebie zachęca do szukania podobieństw, akceptacji inności. Skłania do refleksji, że nie powinniśmy skupiać się na różnicach, lecz podobieństwach.

Autorka

Rebecka Sharpe Shelberg jest bibliotekarką oraz autorką publikacji dla dzieci. Chociaż ma obsesję na punkcie wszelkiego rodzaju książek, szczególnie kocha utwory z obrazkami. Z radością spędziłaby cały dzień i wydała roczną pensję w dobrej księgarni.

Ilustratorka

Andrea Edmonds jest artystką i ilustratorką. Tworzyła ilustracje do książek dla dzieci, kartek z życzeniami. Malowała obrazy na zamówienie. Zdarzało jej się również tworzyć animacje. Uwielbia wymyślać historie, kreować postacie. W szale twórczym zjada tony ciemnej czekolady i wypija niezliczone filiżanki herbaty.