Nieznani przyjaciele

(1 opinia klienta)

42,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 42,00 .

 37,80 

Informacja o książce

 • Tekst: Catherine Greer
 • Ilustracje: Joanna Bartel
 • Tłumaczenie: Tomasz Zymer
 • ISBN: 978-83-67823-16-6
 • Cena detaliczna: 46 zł
 • Typ oprawy: twarda
 • Wymiary (szerokość x wysokość): 250 x 286 [mm]
 • Liczba stron: 32

Kategoria wiekowa: 5+

 

 

 

Każdy młody muzyk zna smutek, kiedy dzieci biegają po placach zabaw, a on idzie do swojej drugiej szkoły – muzycznej, by spełniać marzenie o graniu na instrumencie. Nieznani przyjaciele to opowieść o dziewczynce i chłopcu: wiolonczelistce i skrzypku, którzy odkrywają, że nie są w tym wszystkim sami, bo tuż za ścianą mają kogoś, kto współdzieli ich pasję i tak jak oni poświęca długie godziny na doskonalenie swojej gry.

W książce wydrukowano dodatkowo partyturę części allegro i adagio utworu The Mystery Friends (poszukajcie kod QR), którego autorem jest wielokrotnie nagradzany australijski kompozytor Alexander Lau. Ta piękna kompozycja jest na tyle prosta, że mogą ją zagrać nawet początkujące adeptki i początkujący adepci muzyki, w pojedynkę bądź razem z przyjaciółmi, w dowolnej konfiguracji artystów i instrumentów. Nieznani przyjaciele pokazują, że muzyka jest uniwersalnym językiem, którym można mówić wspólnie.

Nieznani przyjaciele to również idealny prezent dla każdej młodej osoby ćwiczącej się w grze na instrumencie, a także dla rodziców, którzy są głównym wsparciem swoich pociech na tej, wymagającej niemałej determinacji, drodze. To książka dla wszystkich pochłoniętych swoimi pasjami oraz tych, którym trudno dostrzec, że nie są sami, że – być może nieznani im jeszcze – przyjaciele mogą czekać “dosłownie tuż… za ścianą”.

Autor

Catherine Greer jest autorką książek beletrystycznych i literatury faktu. Prowadzi również bloga o stylu życia LoveOurAge.com i jest orędowniczką pozytywnego starzenia się.  Napisała dotychczas m.in: The 10 Minute Fix: 100 simple ways to feel better now (2020), Love Lie Repeat (2019) i zdobywającą liczne nagrody Choosing Happiness (2006, we współpracy z Stephanie Dowrick). Tworząc Nieznanych przyjaciół, po raz drugi współpracowała z muzykiem Alexandrem Lau. Wcześniej stworzyli razem książkę obrazkową (picturebooka) poświęconą rozwojowi osobistemu pod tytułem Jacaranda Snow (2018).

Ilustrator

Joanna Bartel jest projektantką i ilustratorką. Wcześniej była
graficzką dla marki modowej, nauczycielem sztuki i projektowania oraz nauczycielem języka angielskiego w Melbourne i Brisbane, a także copywriterką i graficzką w agencji reklamowej. Obecnie w swojej pracy stara się wykorzystywać te różnorodne doświadczenia. Bartel szczególnie ceni sobie  projektowanie postaci oraz tworzenie pomysłowych i zabawnych obrazów, które angażują dzieci i pobudzają ich wyobraźnię.

Alexander Lau

Alexander Lau jest kompozytorem. Na smyczkach gra od 16 lat. Jest członkiem, założonego w 2015 roku, Seraphim String Trio. Styl kompozytorski Lau jest różnorodny i często się zmienia. Ostatnio na jego twórczość wywarły wpływ jazz i amerykański minimalizm. Alex jest także kompozytorem Jacaranda Snow, kwartetu fortepianowego do książki obrazkowej (picturebooka) o tym samym tytule.

1 opinia dla Nieznani przyjaciele

 1. Mama, żona – KOBIETA

  Dwoje dzieci mieszkają w jednej kamienicy, oboje kochają muzykę i toczący życie inne niż rówieśnicy. Ona jest wiolonczelistką, on skrzypkiem, a ich dzień to nie place zabaw i bieganie z rówieśnikami, a ćwiczenie gry. Nie jest to dla nich przymus, robią to z przyjemnością, jednak bywają momenty, kiedy czują się samotni. Do pewnego dnia. Co wtedy się stanie? Jak potoczą się losy dzieci?

  Historia w książce jest prosta, a przy tym wartościowa. To opowieść o muzyce, samotności, a także przyjaźni. Zdecydowanie plusem według mnie jest fakt, że na jej stronach znajdziemy partyturę części allegro i adagio utworu The Mystery Friends.

  Jest to jedna z tych książek, w których nie znajdziemy dużo tekstu. Jest to spora zaleta zarówno dla młodszych dzieci, jak i tych, które zaczynają samodzielne czytanie. Tekst jest prosty, zrozumiały, co zdecydowanie zachęca zarówno do słuchania, jak i samodzielnego czytania.

  Książka jest kolorowa, z dużymi ilustracja. Moim zdaniem prezentuje się ładnie.

  Okładka w książce jest twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży dłuższy czas.

  „Nieznani przyjaciele” to moim zdaniem ciekawa propozycja dla dzieci. Ze swojej strony polecam.

  Recenzja pojawiła się również na moim blogu – Mama, żona – KOBIETA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *