Oczarowania

63,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 63,00 .

 56,70 

Informacje o książce:

  • Tekst: Sandrine Kao
  • Ilustracje: Sandrine Kao
  • Tłumaczenie: Karolina Kulpa
  • ISBN: 978-83-67823-05-0
  • Cena detaliczna: 59 zł
  • Typ oprawy: twarda
  • Wymiary (szerokość x wysokość): 215 x 356 [mm]
  • Liczba stron: 32

Kategoria wiekowa: 0-100

Często zadajemy sobie pytania, nie znając na nie odpowiedzi. Zastanawiamy się, czy skoro wszystko wokół się zmienia, to my też; dlaczego nasionko, które wsadziliśmy do ziemi, nie rośnie; czy jeśli przez kilka dni nie wyjdziemy z domu, to całkowicie znikniemy… Z takich małych myśli niekiedy rodzą się pomysły… – na nas, na dalsze życie, na opowieść.

Ta poetycka książka otwiera nieoczywiste horyzonty wielu, wydawałoby się, prostych pytań, skłania do refleksji nad światem, nadzieją, przemijaniem. Mówi też o miłości do nas samych oraz o miłości do innych istot, a nade wszystko o tym, że małe zachwyty i małe wzruszenia stanowią wartość samą w sobie. 

„Ten album nigdy by nie powstał, gdyby nie Valéria, redaktorka Grasset Jeunesse. To przypadek, że wydawnictwo przyjęło format komiksu: aby wysłać grafiki e-mailem, wygodnie było skompresować historię w jednym obrazie. Wyobraziłam więc sobie więc małą, bardzo prostą postać (króliczka, psa, świstaka?) skonfrontowaną z różnymi sytuacjami i ewoluującą wraz z rytmem pór roku. Chciałam, aby ten album był uporządkowany (inspirowany jest japońskimi grafikami), a teksty i ilustracje były ściśle powiązane. Istotne było też dla mnie, by książkę można było czytać na kilku poziomach: po prostu patrząc na ilustracje i śledząc działania oraz emocje postaci, móc dopowiedzieć sobie ich historie; albo czytać razem z tekstem, który nadaje wszystkiemu inny wymiar i odzwierciedla nasze codzienne życie” – mówi Sandrine Kao. Jej subtelne, minimalistyczne ilustracje, jakkolwiek jest w nich nutka orientalnych wpływów, zachowują wymiar uniwersalny.

Książka posiada pięknie tłoczoną okładkę (jej autorką jest Alice Nussbaum), która – rezonując z treścią zawartych tu opowieści, scen, sytuacji – nawiązuje do cienkiej granicy między widzialnym a niewidzialnym.

Adresowane zarazem do młodszych i dorosłych osób, Oczarowania dają możliwość odkrycia w sobie wewnętrznych przestrzeni ciszy, spokoju, harmonii. Warto wziąć w dłonie ten album i zanurzyć się w urokliwych olśnieniach każdej strony.

Autorka/Ilustratorka

Sandrine Kao – Francuzka pochodzenia tajwańskiego,  autorka i ilustratorka książek. Studiowała księgarstwo (Paryż X), ilustrację (École supérieure d’art d’Épinal) oraz literaturę dziecięcą (Cergy-Pontoise). Pisze powieści dla najmłodszych oraz ilustruje albumy. Kultura azjatycka jest wyraźnie obecna w jej pracach literackich i wizualnych. W swoich utworach stara się nadać codzienności delikatny i poetycki wymiar.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oczarowania”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *