Olbrzym i rycerz

Premiera: MAJ 2024

Olbrzym i rycerz włoskiego autora Michele Marchitto, z przepięknymi ilustracjami Eriki De Pieri, to wzruszająca baśń dla dzieci, która pokazuje, że prawdziwa przyjaźń przetrwa każdą, nawet największą próbę.

Ta niezwykła książka, będąca hołdem dla najważniejszych wartości, została pięknie przełożona na język polski przez Luizę Krolczuk. Olbrzym i rycerz nie tylko bawi, ale i uczy empatii oraz znaczenia lojalności, która jest podstawą prawdziwej przyjaźni.

W świecie, gdzie różnice między olbrzymami a rycerzami zdają się nie do pokonania, umacnia się prawdziwa przyjaźń, odporna na zawirowania wojny.

Więź łącząca olbrzyma MiMa i rycerza MreRa rozwija się wraz z ich kolejnymi przygodami. Bohaterowie wspólnie biegają na plażę, by podziwiać zachody słońca, dzielą sympatię do chleba z pieca i mleka prosto od krowy, snują także plany na przyszłość, pełne marzeń i nadziei.

Kiedy jednak nad ich światem zbierają się chmury wojny, krajobraz dynamicznie się zmienia. Konflikt między olbrzymami a rycerzami okazuje się poważną próbą dla przyjaźni. MiM i MreR muszą podjąć decyzje, które zaważą na ich przyszłości. Kiedy świat wokół nich rozpada się, obaj starają się ocalić to, co najcenniejsze – łączącą ich więź.

Olbrzym i rycerz mówi o tym, jak ważne jest, aby stać po stronie dobra, nawet gdy wszystko dookoła zdaje się mówić inaczej.

To nie tylko baśń dla dzieci, ale przede wszystkim cenne narzędzie dla rodziców, wsparcie podczas rozmowy o emocjach, wartościach i zawiłościach ludzkich relacji.

Książka Marchitto delikatnie wprowadza temat konfliktów oraz trudnych wyborów, przed którymi stają bohaterowie. Wraz z kolejnymi stronami opowieści o MiMie i MreRze, najmłodsi czytelnicy uczą się rozumieć i wyrażać własne uczucia, jak również empatyzować z emocjami innych. Dialogi i sytuacje, opisane w książce, stanowią doskonały punkt wyjścia do rozmów o tym, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami oraz jak wartości takie jak odwaga i lojalność mogą kształtować nasze życie.

ZAPOWIEDZI

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olbrzym i rycerz”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *