Pies, kotka i mysz

42,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 42,00 .

 37,80 

Informacje o książce:

  • Tekst: Bárður Oskarsson
  • Ilustracje: Bárður Oskarsson
  • Tłumaczenie: Kinga Eysturland
  • ISBN: 978-83-67823-07-4
  • Cena detaliczna: 42 zł
  • Typ oprawy: twardy
  • Wymiary (szerokość x wysokość): 215 x 226 [mm]
  • Liczba stron: 28

Kategoria wiekowa: 4+

Pies, kotka i mysz żyją razem w pokoju i harmonii, ale nie do końca jest im wesoło… Są znudzeni, wspominają dawne czasy, kiedy życie było niebezpieczne, to znaczy, kiedy polowali na siebie i wszystko było bardziej ekscytujące. Pewnego dnia pies nie wytrzymuje i naszczekuje na kotkę. To wywołuje serię niefortunnych zdarzeń…

Książki obrazkowe Bárðura Oskarssona są proste i dowcipne, choć nie udzielają prostych i jednoznacznych odpowiedzi na pytania, do których postawienia prowokują. Ich bohaterowie zmagają się z egzystencjalnymi, moralnymi i poznawczymi niepewnościami. Abstrakcyjny i pełen absurdu humor łączy się tutaj z wielką wrażliwością.

Autor/Ilustrator

Bárður Oskarsson (ur. 1972) jest pisarzem i ilustratorem pochodzącym z Wysp Owczych. Debiutował w 2004 roku książką Pies, kotka i mysz (Ein hundur, ein ketta og ein mús), uhonorowaną w 2006 roku nagrodą Vestnordisk Råds Børne- og Ungdomslitteraturpris [Nagroda Literacka Rady Zachodnionordyckiej dla dzieci i młodzieży]. Opublikował także m.in. Beinið (Kość, 2007), Pól, hin kuli giraffurin (Pol, spoko żyrafa 2007), Flata kaninin (Płaski królik, 2011), Drzewo (Træið, 2017). Jego książki zostały przetłumaczone na piętnaście języków, w tym m.in. na: angielski, czeski, duński, francuski, islandzki, koreański, niemiecki oraz norweski. Za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody, oprócz wspomnianej powyżej, również Barnamentanarheiðursløn Tórshavnar býráðs [Nagroda rady Miasta Tórshavn w dziedzinie kultury dziecięcej] (2007), przyznawaną przez tygodnik „Die Zeit” oraz Radio Brema nagrodę Der LUCHS-Preis für Kinder- und Jugendliteratur [Ryś Miesiąca. Nagroda dla Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej] (2013) czy Nordiska rådets pris för barn- och ungdomslitteratur [Nagrodę Rady Nordyckiej w kategorii Literatura Dziecięca i Młodzieżowa] (2018). Książka Pies, kotka i mysz na Wyspach Owczych została nawet uhonorowana własnym znaczkiem pocztowym.

Nakładem Wydawnictwa No Bell zostaną opublikowane wszystkie książki Bárðura Oskarssona.

Nagrody

Pies, kotka i mysz została uhonorowana w 2006 roku nagrodą Vestnordisk Råds Børne- og Ungdomslitteraturpris [Nagroda Literacka Rady Zachodnionordyckiej dla dzieci i młodzieży].

W 2010 roku poczta Wysp Owczych wyemitowała specjalny znaczek pocztowy upamiętniający psa, kotkę i mysz.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pies, kotka i mysz”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *