Pies w kształcie królika

Bohater tej książki nie czuje się dobrze we własnym ciele, tak jak nie może odnaleźć swojego miejsca w świecie. Jest postrzegany przez pryzmat narysowanego ciała, lecz nieustannie oceniany jak ktoś inny. Postać wędruje tam i z powrotem po stronach zaskakująco dziwnej książki, w której wiele się wydarza historii - tych niezrozumiałych, dziwacznych oraz tych śmiesznych. Może dlatego utwór intryguje, fascynuje, ale też irytuje i drażni intelektualnie - czytelników, czyli nastolatków i dorosłych rzecz jasna!

46,00 

Category:

Informacje o książce:

  • Tekst: Daniel Andras
  • Ilustracje: Daniel Andras
  • Tłumaczenie: Karolina Wilamowska
  • ISBN: 978-83-67823-06-7
  • Cena detaliczna: 46 zł
  • Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 46 zł
  • Typ oprawy: zintegrowana
  • Wymiary (szerokość x wysokość): 220 x 240 [mm]
  • Liczba stron: 80

Kategoria wiekowa: 12+

 

 

 

Bohater tej książki nie czuje się dobrze we własnym ciele, tak jak nie może odnaleźć swojego miejsca w świecie. Jest postrzegany przez pryzmat narysowanego ciała, lecz nieustannie oceniany jak ktoś inny. Postać wędruje tam i z powrotem po stronach zaskakująco dziwnej książki, w której wiele się wydarza historii – tych niezrozumiałych, dziwacznych oraz tych śmiesznych. Może dlatego utwór intryguje, fascynuje, ale też irytuje i drażni intelektualnie – czytelników, czyli nastolatków i dorosłych rzecz jasna!

Autor/Ilustrator

Daniel Andras – Wszechstronny grafik, który tworzył ilustracje do wielu publikacji – od okładek czasopism po książki dla dzieci. Ponadto jest uznanym malarzem współczesnym. Ma na swoim koncie liczne indywidualne i zbiorowe wystawy. 

Jego twórczość pisarska sięga czasów młodości, lecz wraz z rozwojem w zakresie sztuk plastycznych, została zepchnięta na dalszy plan. W 2012 roku nakładem wydawnictwa Pagony Kiadó ukazała się jego pierwsza książka „Matild és Margaréta” . Od tego momentu Daniel Andreas tworzy wyjątkowe, pełne humoru historie, które podobają się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Sam je również ilustruje.

Tłumaczka

Karolina Wilamowska (1988) ‒ absolwentka filologii polskiej i filologii węgierskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z przekładu literatury węgierskiej prowadzonych przez Instytut Balassiego w Budapeszcie. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat polskiej i węgierskiej literatury nurtu wiejskiego. Pracuje jako tłumaczka, redaktorka i korektorka. Opublikowała kilka przekładów książkowych oraz kilkadziesiąt tłumaczeń tekstów literackich, esejów, artykułów naukowych, historycznych i publicystycznych. Współpracowała z takimi czasopismami, jak: „Literatura na Świecie”, „Herito”, „Tekstualia”, „Mały Format”, „Elewator”, „Karta”, „Czas Literatury”, „FA-art”, „Fabularia”, „Wizje” czy „Popmoderna”. Za przekład książki Györgya Konráda Kurator nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w 2022 roku. Laureatka Nagrody „Literatury na Świecie” w kategorii Nowa Twarz. Mieszka na Mokotowie.