Powtórzenia

49,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 49,00 .

 44,10 

 • Informacje o książce:

  • Tekst: Claire Castillon
  • Tłumaczenie: Elżbieta Janota
  • ISBN: 978-83-67823-30-2
  • Cena detaliczna: 49 zł
  • Typ oprawy: miękka
  • Wymiary (szerokość x wysokość): 130×200
  • Liczba stron: 170
  • Kategoria wiekowa: 14+

Alice ma 15 lat. Jej mama związuje się z najlepszym przyjacielem i informuje ją, że partner zamieszka z nimi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że mężczyzna, który jest przy niej każdego dnia, odkąd mąż zostawił ją dla innej kobiety, wykorzystuje seksualnie jej córkę, od kiedy ta skończyła 8 lat.

Powtórzenia są napisane z perspektywy ofiary – pogubionej w uczuciach wobec swojego oprawcy, kochającej go, a jednocześnie chcącej się przed nim uchronić.

Powieść, uhonorowana we Francji wieloma nagrodami (m.in. Prix Vendredi 2022, Prix Lu et Partagé 2023 – Nagroda Specjalna Jury, Prix T’aimes Lire 2023), mówi o sposobach, w jakie dorosły mężczyzna manipuluje dziewczynką, by ją wykorzystać seksualnie, o technikach stosowanych przez seksualnych drapieżników. O tym, jak ważne jest, by osoba nieletnia dysponowała narzędziami, które pozwolą jej rozpoznać zagrożenie i znaleźć pomoc.

Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem. Choć jest adresowana do młodych dziewczyn i nastolatek, wszyscy powinni ją przeczytać, bez względu na płeć czy wiek.

AUTORKA

Claire Castillon urodziła się w 1975 roku, jest francuską pisarką, żoną, ma córkę. Pisze powieści, opowiadania i książki dla dzieci. Pierwszą powieść, Le Grenier opublikowała w wieku dwudziestu pięciu lat, ale popularność i nagrody przyniosła jej druga książka, Je prends racine (2001). Kolejne, La reine Claude (2002), Pourquoi tu m’aimes pas? (2003) i Vous parler d’elle (2004), potwierdziły kunszt literacki autorki. Insekt, pierwszy zbiór opowiadań Castillon, ukazał się w 2006 roku i od razu wszedł na francuskie listy bestsellerów. Został przetłumaczony na 25 języków, również na język polski. W 2016 roku reżyserka Elsa Blayau zaadaptowała go na film krótkometrażowy. Pisarka wielokrotnie była doceniana. Jej powieść Eux uhonorowano w 2014 roku nagrodą Marie Claire w kategorii powieści kobiecych, a zbiór krótkich opowiadań Rebelles, un peu – nagrodą Prix L’Échappée littéraire des lycéens et apprentis de Bourgogne-Franche-Comté (2014).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Powtórzenia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *