W moim małym świecie

46,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 46,00 .

 41,40 

Informacje o książce:

  • Tekst: Sandrine Bonini
  • Ilustracje: Élodie Bouédec
  • Tłumaczenie: Joanna Kuhn
  • ISBN: 978-83-67823-14-2
  • Cena detaliczna: 46 zł
  • Typ oprawy: twarda
  • Wymiary (szerokość x wysokość): 240 x 286 [mm]
  • Liczba stron: 32

Kategoria wiekowa: 8+

 

 

„Mały świat” dzieci to tak naprawdę ogromna przestrzeń doznań, wiedzy przekazywanej przez dorosłych i spostrzeżeń filtrowanych przez dziecięcą wyobraźnię. Jak przełożyć na słowa i obrazy ten bezmiar przeżyć, wyobrażeń i emocji? Czy bujna wyobraźnia może być powodem do niepokoju?

Narratorką książki jest dziewczynka, którą niepokoją dziwne sny i wrażenia wzrokowe: czasem wydaje jej się, że przedmioty wokół zmieniają rozmiary i kształty, czasem – że to ona jest większa lub mniejsza od samej siebie. Zaniepokojeni rodzice zabierają ją na konsultację do lekarza, który po wysłuchaniu jej proponuje, by zapoznała się z książką Lewisa Carrolla, której główną bohaterką jest niejaka Alicja… Dziewczynce łatwo przyjdzie zidentyfikować się z tą bohaterką, dzięki czemu poczuje się mniej samotna i odosobniona. Dzięki czemu znajdzie słowa i obrazy, by wyrazić swoje przeżycia. Strach podsycany jeszcze wczoraj przez to, co obce, nieznane, dziś ustąpi miejsca ponownie odkrytemu spokojowi.

Doświadczenia bohaterki rozpatrywane są przez pryzmat syndromu Alicji w Krainie Czarów, charakteryzującego się zaburzeniami w percepcji własnego ciała, przestrzeni i czasu. To niegroźne zaburzenie często pojawia się u dzieci i najczęściej zanika w okresie dojrzewania. Doświadczył go m.in.

Lewis Carroll i było ono pierwszym źródłem jego inspiracji do opisania przygód Alicji. Warto wspomnieć, że również książka W moim małym świecie narodziła się z dziecięcych przeżyć jej autorki.

Pełen wrażliwości, poetycki tekst Sandrine Bonini uzupełnia bajeczna oprawa graficzna. Technika barwionego piaskiem tuszu, zastosowana przez ilustratorkę Élodie Bouédec, nadaje walorów poetyckości i niesamowitości, a także wspaniale odzwierciedla kruchy i nieco przytłaczający bohaterkę jej mały świat.

Lektura W moim małym świecie, poza innymi, oferuje dwie ważne lekcje: że nie trzeba się bać wizyt u specjalisty i warto z nim porozmawiać, a także, że książki dają nam szereg sposobów do nazwania i wyrażenia naszych najgłębszych, zdawałoby się niewyrażalnych, emocji i przeżyć. Autorka

Sandrine Bonini ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Użytkowych w Paryżu. Pracowała przy produkcji filmów animowanych. Kilka lat temu poświęciła się wyłącznie tworzeniu literatury dziecięcej. Maluje ilustracje, ale także wymyśla historie. Jej prace są czasem poetyckie, czasem zabawne, zawsze jednak pozostają świadectwem dużej wrażliwości.

Ilustratorka

Élodie Bouédec jest absolwentką sztuki dekoracyjnej w Paryżu. Po długiej karierze w kinie, gdzie rozwinęła swoje upodobanie do fantastyki, teraz poświęca się ilustrowaniu. Regularnie pracuje dla prasy. „W moim małym świecie” to jej pierwszy album dziecięcy. Zainspirowana techniką filmu animowanego, rysuje drobnymi narzędziami na piasku barwionym czarnym tuszem rozłożonym na jasnym stoliku, który następnie fotografuje, a uzyskany w ten sposób obraz koloruje na swoim komputerze.

Tłumaczka

Ukończyła iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowe studia menedżerskie na Politechnice Gdańskiej. W latach dziewięćdziesiątych przetłumaczyła kilka książek krajoznawczych i albumów o sztuce dawnej i współczesnej. Przez kolejne dwadzieścia lat pracowała przy wielu ciekawych, międzynarodowych projektach. Od roku 2003 do 2015 zrecenzowała dla Wirtualnej Polski prawie 400 książek  – i nawet to nie wyleczyło jej z nałogu czytania. Od kilku lat zawodowo zajmuje się wyłącznie tłumaczeniem literatury.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W moim małym świecie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *