Tatko napraw to

Przejmująca książka ukazująca proces akceptowania straty rodzica przez dziecko. To utwór o tym, jak naprawić złamane serca i ukoić tęsknotę za najbliższymi, którzy odeszli.

42,00 

Category:

Informacje o książce:

  • Tekst: Dimity Powell
  • Ilustracje: Nicky Johnston
  • Tłumaczenie: Tomasz Zymer
  • ISBN: 978-83-67823-02-9
  • Cena detaliczna: 42 zł
  • Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 42 zł
  • Typ oprawy: twarda
  • Wymiary (szerokość x wysokość): 245 x 237 [mm]
  • Liczba stron: 32

Kategoria wiekowa: 3+

 

 

Mała dziewczynka wierzy, że jej tata potrafi naprawić wszystko, lecz po śmierci mamy odkrywa, że złamanego serca nie da się tak szybko i łatwo naprawić, jak zniszczonych zabawek i pękniętych czajników. Bohaterka znajduje jednak sposób na sklejenie kawałków rodzinnego życia. Wspólnie z tatą jest w stanie przetrzymać każdą burzę, wzmocnić swoją odporność i zdolność radzenia sobie z jednym z najtrudniejszych doświadczeń życiowych.

Tatko Napraw-To to przejmująca książka ukazująca proces akceptowania straty rodzica przez dziecko. To utwór o tym, jak naprawić złamane serca i ukoić tęsknotę za najbliższymi, którzy odeszli.

Autorka

Dimity uwielbia przekształcać szalone pomysły w opowieści dla dzieci, ponieważ wierzy, że dzieci i wspaniałe historie są niezbędne w życiu. Jej utwory pojawiają się w antologiach, powieściach dla młodzieży, czasopismach szkolnych, książkach obrazkowych oraz jako kreatywna zawartość aplikacji cyfrowych. Kilka jej opowiadań zdobyło nagrody, a cyfrowa narracja dla aplikacji Story City, The Chapel of Unlove została nominowana do nagrody Western Australian Premier’s Book Awards 2016.

Dimity uwielbia celebrować sztukę opowiadania i jest podejrzliwa wobec nadmiaru wolnego czasu, więc swój czas wypełnia recenzowaniem bajek dla dzieci i dzieleniem się zebranymi po drodze spostrzeżeniami pisarskimi z każdym, kto zechce jej słuchać.

Pisarka jest także redaktorką naczelną bardzo popularnej strony internetowej poświęconej literaturze dziecięcej Kids’ Book Review.

Powell to doświadczona prezenterka, występująca zarówno w Australii, jak i za granicą, akredytowana moderatorka programu Write Like An Author oraz wolontariuszka Books in Homes Role Model w Australii.

Ilustratorka

Nicky Johnston jest wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla dzieci oraz ilustratorką. Ma na swoim koncie bestsellerowe tytuły wydane w Australii oraz poza jej granicami.
Styl jej ilustracji opisywany jest często jako kapryśny, zabawny, narracyjny, emocjonalny i kolorowy. Artystka uwielbia pracować w akwareli, tuszu, ołówku i pastelu.

Nicky jest także nauczycielką, dlatego chętnie bierze udział w warsztatach ilustratorskich i regularnie odwiedza szkoły. Uwielbia inspirować oraz zarażać młodych ludzi pasją czytania, pisania i rysowania. Uczestników swoich warsztatów zachęca do używania wyobraźni i rozwijania własnych pomysłów oraz idei.